Symbol BDSM pravděpodobně znáte, pokud ne, tak se v následujícm článku dozvíte, proč je v záhlaví Darkpressu to divné kolečko…

V dobách, kdy byl internet ještě dřevěný – kolem roku 1994 – se v rámci jedné z prvních tématických  diskuzních skupin na AOL  začala řešit potřeba symbolu BDSM, jakožto napůl skrytého, diskrétného znaku.  Chlapík s nickem Quagmyr, což je mimochodem i označení jednoho z typů Pick-upu Chevrolet, vytvořil znak, který je v podstatě něco mezi klasickou monádou, tedy znakem Jin-Jang a keltským triskelionem.

Trojnost ve znaku má trojí vysvětlení:

  • Tři základní směry v BDSM: Bondáž a disciplína, dominance a submisivita, sadismus a masochismus
  • Tři základní slova bezpečného BDSM: safe, sane and consensual – bezpečně, rozumně, konsenzuálně
  • Trojí rozdělení rolí: Dom – sub – switch

Další aspekty znaku si můžete přečíst v češtině třeba zde: https://trojna-monada.webnode.cz/  , pro nás v tuto chvíli stačí, že znak není nijak nápadný a dosud není obecně tolik profláknutý, abychom se báli ho nosit bez rizika zbytečného prozrazení toho, co prozradit nechceme. Naopak pro zasvěceneé dáváme najevo jistou spřízněnost a třeba nám to usnadní navázání rozhovoru a podobně…

Kde se dá symbol sehnat, ptáte se občas na sociálních sítích.

Edit10.10.: Pozor, Xdom zadává do výroby pár monád ze střbra Ag925, s puncem. Předběžný zájem pište na kacir zavináč centrum tečka cz.

V současné době je k mání pár posledních kousků v provedení jako placka 25 mm se špendlíkem – jednak snad v Atelieru, pár jich ještě mám i já, na dotaz zde.

Hezké přívěsky ze slitiny cínu koupíte také v Atelieru nebo na stránce trojna-monada.webnode.cz

Na pohled asi horší přívěsky nabízí Spoutaná.cz

Mezi přáteli koluje řada přívěsků stříbrných, momentálně ale nevím o zádném aktivním zdroji, stejně tak o bižuterii z křišťálové pryskyřice, nicméně v případě většího zájmu není nic nereálné.

EDIT: Stříbrný šperk možná zajistí XDom, křišťálová pryskyřice se chystá, nerez nabízí Petr Igelit, samolepky se daj koupit na Wish.com, ale možná vše brzy i zde na Darkpressu!

Nakoukněte na darkpress.cz/shop !

Pokud o něčem víte vy, dejte vědět do komentářů…Co vy na to?

Super
4
Úlet
0
Divné
0

Může se Vám líbit

2 Komentáře

  1. Pokud chcete opravdu skvělou monádu a ne jen nějaký odlévaný nepříliš kvalitní kus, napište na
    monady.LP@gmail.com
    Za sedm kil dostanete zrcadlově se lesknoucí nádheru z chirurgické oceli o průměru 38 mm a váze 14 gramů.

  2. […] Další provedení symbolu Trojné monády hledejte na Shopu, víc informací o symbolu jako takovém najdete zde: http://darkpress.cz/bdsm-symbol-neboli-trojna-monada/ […]

Zde se můžete vyjádřit

Více v rubrice: Novinky