Akce a jejich pořadatelé

Aktuální akce samozřejmě najdete v našem kalendáři, ale myslíme si, že přehled základních BDSM a fetish akcí neuškodí:

BDSM a fetish akce jsou pestrou směsicí setkání, některé komorní, některé skoro davové, některé volně přístupné, jiné na pozvání, na některých je nutno dodržet přísný dresscode, jinde je dresscode mírný nebo jen doporučený… Některé akce jsou monotématické specializované, některé jsou všeobecněji pojaté, „multižánrové“, některé jsou spíše show, jiné převážně akční … Ne vždy stačí koupit on-line vstupenku a přijít, některé akce vyžadují registraci a ručitele!

Krom zákonů u nás platných je zákonem slovo pořadatele – koho akce, toho pravidla!

Akce se samozřejmě liší jednak periodicitou – některé jsou jednou nebo dvakrát do roka, některé třeba každý týden, druhak tématem (shibari, spank, fetish dress…) a v neposlední řadě taky mírou otevřenosti a mírou akčnosti…

Nejčastější a nejznámější akce nejen pražské scény je čtvrteční kecací sraz v Atelieru, volně přístupný s možností využití akčních prostor. Vstupné 100Kč. Krom toho se v Atelieru konají jiné tématické akce, workshopy, show… Některé akce pořádá přímo tým Atelieru, pro některé je Atelier jen nájemným prostorem. Informace najdete na bdsmklub.cz, adresu klubu prosí majitelé nezveřejňovat na internetu. Z oblíbených akcí v Atelieru zmíníme Zajíc party – akci pro začátečníky, dále různé workshopy nejen bondage a spankingové, Play Party, nebo VIP Femdom Party…

Akce otevřenější veřejnosti se konají v strašnické restauraci a klubu Kotelna, například Ples v maskách, Fetish bazar, Fetish Burlesqe Cabaret nebo třeba zajímavá novinka Crazy Dating.

 

Největší českou fetish akcí je Prague Fetish Weekend pořádaný týmem Hell events, čtyřdenní maraton akcí, který začíná ve čtvrtek večerem s názvem Entreé, což je více edukativní než jen zábavná záležitost a ne jen pro začátečníky, pokračuje pátečním Fetish marketem, což je prodejní akce s programem. Vrchol PFW je Fetish Night, velkolepá večerní party a show s dresscodem. Završením je klidnější nedělní After party.

Hell Events mají na triku další akce: Ropespirit – scénická shibari show, Hell Party – body mody show studia HELL.cz, Alterno, což by se zjednodušeně dalo nazvat fetish&akční diskotéka. Tématicky pokrývají Hell events poměrně široké spektrum úchylného světa, akce mají dobře organizované, s takřka volným přístupem, na dodržování předem stanoveného dresscode a pravidel organizátoři dosti dbají.

K Hell events v podstatě patří nový akční klub Tartaros v pražských Vysočanech, ten  je ale víceméně pro zvané, chystá akce minimálně jednou týdně.

 

Neveřejné ale zajímavé místo je klub Flora v Praze na Vinohradech, který pořádá pravidelnou úterní „kecárnu“ a nějaké další tématické párty.

Pražské Chilli studio je od konce covidu novým akčním místem – malé členité studio v Karlíně k pronájmu jako místo pro večírky a soukromé akce ale i jako hodinový hotel i s „obsluhou“. Pravidelné sobotní večírky a jednou za měsíc Shibari play party.

 

 

V Praze a Brně působí od roku 2012 organizace Písklata,  nová vlna na BDSM scéně. Dost aktivní organizace s nižším věkovým průměrem pořádá jak „osvětové besedy“, tak vyloženě akční setkání.

 

 

Other dressFetishistům doporučíme každoroční jarní přehlídku alternativní a fetish módy Other Dress, a zimní prodejní večer Other Dress Market. V dubnu 2023 proběhne už šestý ročník.

 

Na kraji Brna probíhá jednou ročně skvělá fetish akce  Fetish Grand Prix,  Účastníci mají pro sebe vyhrazený hotel s restaurací, akce je v podstatě víkendová, ale jako hlavní je sobotní odpoledne a večer, kdy je vyžadován striktní dresscode, noví účastníci potřebují ručitele. Poklidná akce vynikající pro setkání a komunikaci…

Druhá brněnská akce podobného ražení byl Gumový Eliot – bohužel už pravděpodobně nebude mít pokračování, pension Eliot zanikl. Je vlastně  ještě nějaká akce zaměřená vyloženě na latex a fetish oblečení?  Víte-li, dejte vědět.

Sommers.czTřikrát Dvakrát do roka koná se fetish sraz dříve organizovaný na „sexypláštěnkách“, srazy jsou víkendové, více tématické… Jeden v únoru, druhý v říjnu, místo konání červnového srazu bohužel zaniklo. Na tato setkání jezdí polouzavřená parta lidí, která se novým tvářím ale nebrání.

 

Shibari scéna za posledních deset let zaznamenala ohromný rozmach, na počtu akcí je to opravdu znát:

Shibari dojo Subspace – nejaktivnější shibari tým kolem Soptíka a Joan von Brook  – pořádá workshopy a jiné shibari akce několikrát týdně. Velkou akci Prague Shibari Festival pořádá dvakrát do roka…

Umění Shibari, ale i masážím, je zasvěcen prostor Wonderflow, očekávejte malé komorní workshopy a setkání. Dalším novým pražským shibari centrem je Alive Dojo v Dejvicích. Řadu workshopů a lekcí nabízí také Diana Vera.

V roce 2022 v Brně zahájilo činnost shibari Bad Reputation studio. Pořádá několik vázacích akcí každý týden a velké workshopy o víkendech s různými lektory.

Cyklus shibari workshopů v Brně pořádá také lektorka Def Defkongice.

Zajímavě se rozjíždí Klubovna v Ostravě

 

V Brně se ve spřízněném Domečku pravidelně konají BDSM setkání kecací a hrací – tedy s prostory pro povídání i ke hraní. Také zde probíhají shibari rope jamy a workshopy. Najdete je například v našem kalendáři.

Brněnská swingers vila Fany se rozrostla o Citadelu, prostor pro fetish a BDSM akce, které se budou pravděpodobně konat pravidelně dvakrát v měsíci…

 

Pravidelné BDSM pátky pořádá přerovský klub Trojka. – nahlédněte do reportáže

 

BDSM Congress – akci jednou ročně pořádá SMproject.org – Sultan Sade a Majkelina Cat. Akční drsnější podívaná v některém pražském klubu.

 

Po celé republice se občas konají srazy typu stolní společnost  – debatní sraz někde v hospodě, případně nějaké menší workshopy a podobně. Když se o nich dozvíme a mají-li organizátoři zájem o prezentaci jejich akce, najdete je i v našem kalendáři.

Některé akce tam ale nenajdete – a ty jsou asi ty nejlepší – soukromé párty, uzavřené akce. O nich se zde logicky nedozvíte ani předem, ani z reportáže, ale to vás asi nepřekvapí… 🙂

Zapomněli jsme na něco ? Dejte vědět … postupně doplníme …

Nenacházíte svou akci v kalendáři? Možná jsme ji přehlídli… Ozvěte se, umožníme vám zadávat si akce sami a na akce už se nezapomene…

Edit.:

Jasně, že zapomněli – na brněnskou „fetish – disko“ scénu. Pravidelná tzv. Latex party je možná fajn akce, ale podle popisu má s  latexem společného jen pramálo… Akce organizované partou Obscure Freaks, jako Freak Show a další,  nebo třeba Love me harder – show v zavedených  klubech, BDSM nebo fetish vystoupení, k tomu dost prostoru k tanci – dokazují, že BDSM a fetish patří už docela slušně k mainstreamu…

K BDSM scéně patří i petplay – „zvířátka“ – antropomorfní psíci, kočky, lišky, koně… Sledujte např. https://puppspace.cz , Jsem-Pes.cz nebo https://www.czechpuppy.cz/