Plynová maska je častým fetish prvkem, pro mnohé z nás prvním, se kterým se setkali – tak říkajíc omylem – v hodinách branné výchovy. Když v maskách pak nějakým způsobem naleznete zalíbení, neujde vám, když zjistíte, že v tom nejste sami.

V některých časopisech i různě na webu jsem takhle zahlédl Projekt Rezident. Fotky – většinou černobílé – polonahých slečen, buď v plynové masce nebo s maskou nějak pózující, často v industriálním nebo post-apo prostředí. Fotky sice erotické, ale decentní, bez vulgární sexuality. Vida, spřízněná duše! takhle bych to taky chtěl fotit!

Tak trochu náhodou jsem se dal do řeči s autorem Projektu Rezident Josefem Invekto Poláškem – a proč se s vámi nepodělit…

– Pepo, jak ses k tomuhle tématu dostal – proč zrovna plynové masky na dívkách?

Hodně dlouho se zabývám historií a mám rád i neobvyklá témata a prostory a hlavně vojenství. Tak mě jednoho dne napadlo z toho udělat dlouhodobý fotografický projekt.

– Plynová maska jako atribut post-apo? OK, proč ne, ale on ten svět po zhroucení nebude tak hezkej, ani ty holky pak takhle hezký nebudou, neidealizuješ si to trochu?

Máš asi pravdu, ale lidé, kteří budou mít ty možnosti a přežijí nějakou katastrofu někde v nějakých bunkrech a chráněných prostorech, tak se jich to moc nedotkne. Je taky otázka jak zhrocení civilizace, tak jak jí známe bude vypadat. Když se bude jednat o nějaký jaderný konflikt atd, tak máš asi pravdu. Svět se může, ale zhroutit i tím, že spadne internet a všechny elektronické systémy a tam zase ty dopady na lidi, co se týká vzhledu atd. nebudou takové drastické. A asi máš pravdu, že si to trochu idealizuji, to souvisí s tím, že fotím i fashion.

– Projekt Rezident? Proč vlastně rezident?

Viděl jsem kdysi film Rezident Evil, který je postapo tématikou přímo inspirován a druhý důvod jak už jsem zmiňoval v předchozí odpovědi název Rezident je vedoucí agent cizí rozvědky v příslušné zemi.

– Co tě k tomu inspirovalo, čím to začlo?

Jelikož mám dost bujnou fantazii a k dispozici i ty modelky, tak mě to napadlo spojit. Nehledě na to, že tyto fotografie v černobílé úpravě mají svoje neopakovatelné kouzlo. A viděl jsem pár podobných historických fotografií z let minulých, tak jsem tomu chtěl dát úpravu 21.století.

– Kolik masek už máš ve sbírce? Zatím jsem tam viděl jen starší československé nebo ruské, je to náhoda nebo záměr?

Ve sbírce mám aktuálně čtyři masky, ruské chobotové, polskou a jednu, kterou používala naše armáda v devadesátých letech. Je pravda, že masky s chobotem jsou děsně fotogenické.

– Kam PR směřuje? Bude kniha nebo výstava?

Hele, výstava byla už předminulý rok a mám v plánu další. Knihu zatím neplánuji, co si budeme povídat, ale vydat knihu není nejlevnější záležitost.

– PR je asi jen jedním z mnoha projektů, zmínil jsi, že fotíš fashion, čím se hlavně jako fotograf zabýváš?

Ano je to pravda, fotím prakticky vše, přes šperky, portréty, architekturu až po můj autorský projekt Invekto, který spojuje ženskou krásu a broušené kameny. V rámci svych focení jsem navštívil i řadu úžasných míst. Některé z mých velkoformátových fotografií jsou k vidění i v nové výrobní hale Škoda auto ve VIP vstupu. Takže rozsah mám opravdu veliký.

– Díky za rozhovor a dobré světlo!

Autorem všech fotografií v článku a přiložené galerii je Josef Invekto Polášek www.invekto.cz

facebooková stránka Projektu Rezident: https://www.facebook.com/profile.php?id=100068138525606

Co vy na to?

Super
5
Úlet
0
Divné
0

Může se Vám líbit

Komentáře jsou uzavřeny

Více v rubrice: Články

Subspace Články

Jak na subspace

Subspace je duševní a fyzická reakce, ke které dochází v důsledku vysoké tvorbě endorfinů, adrenalinu, ...