Shibari

Ještě před pár lety by mě nenapadlo, že budu v Česku pravidelně navštěvovat sofistikované a vkusné akce s BDSM tematikou. Ne, že bych po tom netoužil, ale žádné takové u nás nebyly. Teprve v posledním desetiletí se komunita významně rozrůstá, propojuje a žije.

Shibari, tedy specifické japonské umění svazování lidí, přináší, krom jiného, výhodu bohaté tradice a zkušeností ze světa. A tak u nás už dávno není těžké narazit na kvalitní, zavedené (ale přitom dostupné) workshopy, rope-jamy a představení, pořádané různými lidmi, potažmo komunitami.

Loni měl svou premiéru Prague Shibari Festival. Třídenní akce, na kterou se sjelo okolo stovky návštěvníků z celé Evropy – naučit se něco nového v nabitém programu workshopů, které pořádali vybraní lektoři nejen z ČR, ale především ze zahraničí, shlédnout jejich vystoupení, a také si prostě pořádně zavázat. Tak našlapaný program byl pro našince nepolíbeného např. berlínským EURIXem jako sen.

Letošní druhý ročník potvrdil, že tahle akce tu má své místo, a že se budeme celý rok těšit na tu následující. Festival se nesl v podobném duchu jako loni, ovšem organizátoři v různých směrech dopilovali detaily, čímž se zvýšilo pohodlí a plynulost akce – např. přibylo občerstvení na baru. Pozvaní prezentéři a lektoři patřili k naprosté špičce, kterou lze ve světě najít – z těch největších hvězd vypíchněme Riccarda WildTies s Redsabath a WykDave s Clover. Tři dny byly přehlídkou různých stylů, přístupů, filozofií a technik. Nálada mezi lidmi byla vázací a veselá, ovšem poslední večer v hospodě už odvázaná …

Takové akce přináší nejednomu člověku do života štěstí. Mě nevyjímaje. Kromě mnoha dobrovolníků, kteří se na akci podíleli, děkuji za parádní zážitky a poznatky jejímu zakladateli a organizátorovi, Soptíkovi.

Ardent Michal

 

Foto: Soptík  (náhledy odkazují do původní galerie pragueshibari.com)

Co vy na to?

Super
0
Úlet
0
Divné
0

Může se Vám líbit

Zde se můžete vyjádřit

Více v rubrice: Reportáže