Nákup a péče o latex – pro účastníky tehdy docela živé tématické diskuze na serveru LOPUCH.cz tento text někdy v roce 2006 sestavil Honza Bondy, velký ctitel latexu a bondáže.:

 

Pořízení latexu není žádná sranda – na trhu je toho už hodně a u 80% nabídek se gumák může (za těžký prachy) totálně seknout:

( I když to uchu nelahodí – latexová konfekce (=hotové oblečky na normalizované velikosti) nemusí sedět a nikdo je neupraví. Pokud má latex dobře vypadat i vzbuzovat nejlepší pocity – musí být na míru – nebo alespoň vybraný ze širší nabídky velikostí – málokdo má postavu, která se strefí do velikostních tabulek výrobců. I když je latex pružný a mohlo by se zdát, že stačí koupit trochu menší – není to pravda. Opravdové oblečky se vyrábějí ze středně silného latexu (aby držel formu) a ten už dovede zatraceně táhnout – za pár hodin potom vzniknou otlaky jako po slušně intenzivní bondáži. Proto např. Simon-O používá poměrně komplikovaný „měřící mustr“ a střihy pravděpodobně vypočítává na compu pomocí spec. SW. Pak je jistota, že catsuit bude sedět i na nekonfekční postavě.
Catsuit (s korzetíkem:) je sice pro gumáky „nejvyšší metou“, oblékání i údržba jsou ale poměrně komplikované a určitě stojí za úvahu pořídit místo catsuitu např. body a legginy: obojí se dá různě kombinovat se vším možným – minišatičky, mini nebo maxisukně taky nevypadají zle:) Legginy jsou navíc pro delší nošení (na fetishparty:) těžko postradatelné i pod šaty nebo sukni: pokud by nebyly, odkapával by pot zcela neesteticky buď na zem, nebo na botičky:( V latexu se potí snad(?) každý – jeho původní účel bylo vytvořit něco jako „minisaunu“ na zhubnutí = latexové oblečky byly původně vynalezeny jako odtučňovací prostředek:)
U catsuitu i u leggin je dobré se rozhodnout, mají-li být ponožky zaintegrovány = přilepeny přímo k nohavicím, nebo zvlášť. Ponožky jsou potřebné pro zachycení potu, který potom neteče do bot. Nohavice bez ponožek se mnohem lépe oblékají, velikost nemusí být úplně přesná, nepřilepené ponožky však netěsní. S údržbou je to přesně naopak – mnohem snáz se propláchnou nohavice, ze kterých voda může odtékat:)
Poznámka pro uklidnění: pot smrdí až když se rozkládá – pod latexem není vzduch a pot se proto pod ním rozkládat nemůže. Svlékání rovnou ve sprše je příjemné, když to nejde, je vhodné mít připraven ručník (pro 1. pomoc:). Moje osobní zkušenost: mám alergii na vlastní pot (taky proto nesnáším vedra), s latexem však žádné potíže nenastaly.
Alergie by byla kapitola sama pro sebe – opravdu existuje, po prvním pokusu s latexem = bez podrobného vyšetření – se ještě nedá určit původ alergie: první kukla mi vyvolala silnou alergickou reakci kolem rtů:( Ta se však po důkladném umytí zeslabila (+tlustá vrstva libella?). Po čase alergická reakce zmizela úplně. To vede k závěru, že jí způsobil separátor = to, čím výrobci potírají latex, aby se při výrobě nebo skladování neslepil/nestvrdl/nezměnil vlastnosti.

Bez zipů to s latexem nejde – bez nich by nebyla šance na obléknutí popř. bez nich by latex neseděl. Na rozdíl od běžné konfekce používají (seriózní) výrobci latexu zipy pro nejvyšší zatížení a s dlouholetou zárukou (3-6 let?) – zpravidla delší, než pro samotné oblečky. To vše proto, že zipy musí vydržet hodně: někdy obrovský tah materiálu (přes pupek nebo špeky) a přitom nesmí hned tak zrezavět – ani působením potu, ani při následném praní latexu.
Další nelehké rozhodnutí je kde všude mají být na catsuitu (legginách, body atp.) zipy umístěny: vepředu mohou narušovat vzhled, vzadu narušují pohodlí: nejsou pružné a se zipem na zádech (=přes rozkrok) se nepohodlně sedí => na „společenském catsuitu“ ve kterém se na večírkách dlouho sedí je lepší mít zip vepředu. Názorně: je-li zip vzadu, při sednutí se vetře mezi půlky, při kleknutí (a ohnutí) rovnou vedře. Délka zipu musí umožnit vykonat alespoň malou potřebu a jezdci musejí být minimálně 2(!) aby se oblek nemusel rozepínat shora až dolu. Kdo se chce v catsuitu i milovat (aniž by se přitom nepěkně rozevřel), využije až 4 jezdce – umístění i velikost příslušných otvorů lze potom přesně nastavit:)
Na kuklách se kromě zapínání vzadu dají zipy využít i z opačného důvodu: pro možnost uzavření „nežádoucích“ otvorů – místo zavázání očí nebo (alespoň symbolicky) místo roubíku:)
Na sukýnkách se zipy samozřejmě dobře uplatní taky – stačí zapnout rozparek a z dlouhé sukně je hobbleskirt:)

Rukavice se vyrábějí pouze (pokud vím?) stříkáním, v nelepivé úpravě nebo v lesklé a je to jedna z mála věcí, pro které stojí za to návštívit sexshop. Krátké rukavice většinou nejsou velký problém – stačí když sedí na dlaních, prsty už se už většinou strefí. Pánové s menšíma rukama mohou využít dámské velikosti – ženy sice mají jiný poměr délky jednotlivých prstů a rukavice mívají rezervu na dlouhé nehty, ale jsou použitelné … úplně dokonale rukavice sedí jen výjimečně:)
S dlouhými rukavicemi je to podstatně horší: musí sedět délka, obvod bicepsu, zápěstí, dlaně, i délka prstů = najít vyhovující je složitější než se zdá. Při jednom nákupu se mi podařilo uspět až v 11. balení od několika různých výrobců: troje rukavice se rozpadly při prvním pokusu o vyzkoušení – dvoje měly nepatrnou trhlinku (ruply při prvním natežení), jedny byly úplně rozežrané – a to v originílním balení (asi si je někdo vypůjčil a neumyl:( Trpělivost a vstřícnost prodávajících je nutné udržovat šarmem a čas využít pro pokec – třeba o tom, jak a komu se u nich prodává latex:)
Kdo má ruce jako hůlky, může mít smůlu. Sice se dlouhé rukavice vyrábějí i ve velikosti XS, ale šířka rukavic už je tak malá, že latex už může pružit jen minimálně a obléknutí i svléknutí je silně komplikované – takové ruce se od zápěstí po biceps skoro nerozšiřují, celou délku je nutné navlékat postupně – s patřičnou opatrností může oblékání i svlékání zabrat půlhodinku = příliš moc pro pravidelné večerní gumácké hrátky:(
Údržba je samozřejmě snazší u nelepivé úpravy, když se slepí dlouhé rukavice v malé velikosti může trvat dlouhé hodiny jejich opatrné rozlepení a naklouzkování, rukavice v nelepivé úpravě však nemají stejný povrch (=odstín) jako catsuit z válcovaného latexu, a tato kombinace může rušit.

Ani nákup kukly není úplně triviální. Na výběr je mnoho druhů v různém provedení v mnoha barevných kombinacích, je z čeho vybírat, výsledek by měl přinést uspokojení. Kukly se vyrábějí ze stříkaného i válcovaného latexu popř. i odlitím na míru, přetahovací, se zipem nebo se šněrováním a se spoustou nejrůznějších provedení otvorů. Stříkané kukly jsou buď moc tenké – aby se jejich krk dal přetáhnout přes hlavu, nebo mají krk úplně volný. V naprosté většině případů se stříkají na plochou formu, takže výsledkem jsou dvě plochy (levá a pravá polovina) a zpravidla nikdy dobře nesedí. Aby se tvar kukly přiblížil tvaru hlavy, začal Demask skládat kukly do kulového tvaru z více dílů (až 11!) ze středně silného latexu se zipem na temeni. Tyto kukly při vhodně zvolené velikosti sedí bezvadně i na krku a v kombinaci se přesným stojáčkem šatů nebo catsuitu úplně zanikne spojení kukly s horní součástí oděvu.
Postupně toto provedení začali napodobovat další výrobci s různými kombinacemi: např. obličejovou část nelepí ze 2 polovin ale vlepí jí ze stříkaného latexu, kuklu je i možné nechat zhotovit na míru – podle odlitku vlastní hlavy … každý podle své představy a podle svých možností.
Velikost se však i u kukly musí volit poměrně přesně – Demask (dnes už i FetishFashion:) má střihy na 5 velikostí od XS po XL, velikost by měla být zvolena tak, aby kukla mírně stahovala, tím se vyrovnají příp. vlnky (ve švech), výsledkem je bezchybný „kulový“ tvar, přitom je kukla na hlavě příjemně cítit:).
Otvory pro dýchání nosem by měly být co nejmenší, přitom musí být (po urovnání nosu) umístěny na nosních dírkách (=ne např. někde nad horními rty:). Nos nesmí tlačit hned po nasazení kukly – je příliš citlivý na to, aby se v takové kukle dalo vydržet několik hodin.
Otvory pro oči a pusu záleží na vkusu: pánové volí většinou co nejmenší – aby toho nebylo moc vidět, dámy naopak větší: pusa kukly by měla přesně orámovat namalované rty a otvory pro oči by neměly zakrýt jejich nalíčení, otvory pro oči i pusu popř. i jejich barevné orámování by měly korespondovat s tvarem a líčením očí popř. rtů.
Výrobci pro vyseknutí otvorů používají (bez nadsázky) desítky (!) různých razníků pro oči i pusu, mají i razníky pro kontrastní orámování (nalepuje se přes základní barvu kukly), existují i různé síťky nebo sklíčka pro kukly, u kterých nemá být nic vidět nebo mají osobu uvnitř dokonale izolovat od okolí.

Kukla dotváří celek. Vybírá se jako doplněk k ostatnímu oblečení (barvou, provedením) – např. „komínek“ pro vlasy na je velmi zajímavá protiváha k jehlovým podpatkům, ale také podle účelu. Na hraní nemusí mít otvory pro oči nebo pusu – kukla ze silnějšího latexu (se sněrováním na zátylku) dokáže sevřít obličej a dokonale nahradit roubík, existují i speciální provedení pro orální hrátky, kukly na hraní mohou být pro silnější pocit uvěznění pevně spojené s oblečením, najde se spousta nafukovacích specialitek např. i s trubičkou pro kontrolu dechu – vymyšleného je toho víc, než kam sahá fantazie.
Kukla pro „společenské události“ by měla mít otvory pro oči i pusu – několik hodin poslepu a bez možnosti konzumace i konverzace mezi desítkami lidí není zábava pro každého, a radši by měla být i odnímatelná: pokud je v kukle obtížné otevřít pusu, nedá se v ní najíst.
Nakoupit kuklu se (jako všechno ostatní) snáz vydaří z většího výběru s možností vyzkoušení a nejlépe s někým na okouknutí, není li někde něco špatně – i když se to nezdá, ani kukla není nic triviálního … nakonec ono je to vidět už z cen – minimálně těch propracovanějších:)
Tip pro nákup: zkoušet(!), zkoušet(!!), zkoušet(!!!) … a nekoupit první kuklu, která se namane – pokud se jich přitom „omylem“ podaří koupit víc – hodí se:)

Tolik tedy Honza Bondy, díky…

Text není autorizován, na HB bohužel nemám žádný kontakt.

Tento text zároveň můžete nalézt na mém neaktualizovaném blogu na bdsmweb.cz

Co vy na to?

Super
0
Úlet
0
Divné
0

Může se Vám líbit

2 Komentáře

  1. Tohle vypadá na hodně starý příspěvek. O Honzovi jsem neslyšel od roku 2005?

    1. Mám tam rok 2006, ale za přesnost neručím. Jo, zmizel z úchylného světa. S latexem měl tehdy dost nadprůmerný zkušenosti, ale to už je dávno, navíc s jeho zkušenostma už tehdy někteří nesouhlasili, třeba téma většího množství potu zpod latexu je diskutabilní… Novým textům o latexu a světě kolem něj se nebráním, přispěj do mlýna…

Zde se můžete vyjádřit

Více v rubrice: Novinky