Během prosince proběhly dlouho očekávané updaty dvou nadějných webů – BDSMweb.cz a BDSMsite.cz

O něco dříve si omlazovací kúrou prošla slovenská domina.sk. No, slovenská, ale k tomu se ještě vrátíme…

Neznáte?  Poznejte. BDSMweb a BDSMsite – na první pohled podobné diskuzáky s facebookoidní tajmlajnou, se seznamkou, profilama, uživatelskou galerií, s nevýraznou grafikou. Stojí za to se ale podívat na ně i pohledem druhým. Pojďme na to.

BDSMweb už funguje pár let, začal pravděpodobně jako nenápadná podpora jednoho dnes nefunkčního eshopu s BDSM pomůckama, nicméně web působí nekomerčně, bez reklam, na rozdíl od bdsmlife taky bez buzerace a cenzury. Když už zmiňuju bdsmlife – jeho fanklub uznačuje bdsmweb za smetiště lidí vyhozenejch z lajfka. Jo, lidi, kteří z nějakýho důvodu na lajfko nesměj, z bdsmwebu totiž nikdo nevyhazuje, on je bdsmweb trochu punkovej, bez aktivních moderátorů – na některý takyuživatele se docela hodí ignorovátko, to snad bude v nové verzi fungovat líp než dosud.

Jinak nová verze podle mě nepřinesla nic nového, krom jiné, nicméně stejně neoriginální a nezajímavé grafiky, ale možná jsem někde něco přehlíd. Spíš je tam spousta zbytečnejch chyb, který na starý verzi nebyly – zmizely notifikace novejch komentářů, blbnou popisy u fotek a podobně.

BDSMsite sice funguje třetím rokem, ale výraz funguje není to pravé slovo. První systém postavený na Drupalu od začátku váznul a zdržoval, takže spíš odrazoval od použití. To je ale velká škoda, protože BDSMsite není kopií BDSMwebu nebo blajfu. BDSMsite totiž nemá zájem o virtuální interneotvé kecaly a honiče, důraz klade na směřování k reálnému setkávání se, apeluje na poctivě vyplněné dotazníky a podobně. BDSMsite je totiž netový projekt na podporu reálného podniku – brněnské swingers kavárny InCafé.

InCafé se naštěstí rozjelo výrazně líp než BDSMsite, která poslední půl rok byla hodně opuštěná. Uvidíme, jestli nová lepší a funkčnější podoba přitáhne aktivní uživatele. Já v to aspoň doufám…

A pojďme na Slovensko. Tam už dlouho přežívala domina.sk s archaickým disgrafickým vzhledem, ale na funkčním systému, poměrně navštěvovaná,  občas možná jen proto, že nebyla po ruce lepší varianta. Domina.sk byla nějakou dobu na prodej, nedávno transakce proběhla, nový majitel zainvestoval i do nového systému, zajímavý je, že celý web je v tuhle chvíli z většiny (prý zatím) v češtině…

Co vy na to?

Super
0
Úlet
0
Divné
0

Může se Vám líbit

Zde se můžete vyjádřit

Více v rubrice: Novinky