cenzura

Nic nového pod sluncem, facebook nás prostě nemá rád,  Facebook a nebo spíš jeho zákazníci – což samozřejmě nejsme my, ale zadavatelé reklam.  Své k tomu řeknou ještě vládcové a demagogové, ale v zásadě je to jedno, odkud přichází mráz, hlavní je, že cenzura na facebooku přiostřuje a postupně upravuje svoje „Zásady…“ a podle nich pak posuzuje a maže příspěvky, skupiny i lidi.

Když cenzura zrušila skupinu Dominance a submisiita, dalo se říct, že víme proč, fotek na hraně tam bylo hojně , ve skupině Akčné BDSM párty jich pár na hraně taky bylo.  Zrušení skupiny Seznamka znalých úchylná je ale docela překvapivé, admin si to dost hlídal… Nelze vyloučit nahlášení nějakým zakomplexovaným pitomcem, na to bohužel skupiny na fejsu taky trpí, ale zpráva od modrého cenzora spíš odpovídá práci robota.

Není daleko doba, kdy nebude filtrovat jen podle obrázků, ale bude zakazovat některá slova – hádejte, jaká slova si nesmíte už teď dát do názvu stánky? Třeba Spank, Latex, Bitch… Koneckonců, proč se asi stránka Sexuální variace .cz přejmenovala na Varias.cz?

Je načase hledat alternativu za facebook. Hledat nebo spíš vytvořit.  Jenže BDSM a fetish scéna je jedna velká mozaika ze střepů – rozskupinkovaná, leckdy i rozhádaná, na nějaký sjednocený postup to nevidím. Ona si většina lidí neuvědomuje blížící se plíživou totalitu a novou normalizaci, takže semknutí se nehrozí…

Zatím?

Bude hůř? Nebo líp?

Co vy na to?

Super
0
Úlet
0
Divné
0

Může se Vám líbit

4 Komentáře

  1. Budeme dřív nebo později nuceni najít společnou řeč, omezit ego aby jsme se někde sešli. Množství různách stránek se totiž nedá každý den procházet a hlídat , kde je co nového. s.Ade

  2. Jako nejrozumnější alternativa se zatím jeví Twitter, kde prochází i koprofilní veřejné profily, tedy benevolence je tady značná – i když je otázkou, jak dlouho ještě.

    A pak VKontaktě (ruský obšleh Facebooku), kde už je domácí komunita také početně zastoupena. Plus je to již nyní jedna z největších, ne-li největší studnice pornovideí na internetu (díky téměř nulové regulaci – co do obsahu i autorského práva).

    MM

    PS. Explozi počtu českých profilů na VK čekám do dvou let v souvislosti s novou směrnicí EU o autorském právu na internetu (2 roky = implementační doba pro členské státy).

  3. V Kontakte je asi dobrý zdroj porna, ale debatovat na serveru patřící do sféry vlivu soudruha Putlera je zahrávání si s divokým ohněm. Uvědomte si, že v jeho říši je řada sexuálních odchylek v přímém rozporu se zákonem….

  4. „Po teto konkretni stiznosti se rozjela celospolecenska debata o tom, zda nebude cely facebook zablokovany. Vypada to ale, ze k tomu nedojde. Facebook ma v Turecku 22 milionu uzivatelu, coz jej stavi na prvni pricky mezi svetovymi uzivateli, a Turecko si takovy krok nemuze dovolit i kvuli hrozicimu velkemu odporu verejnosti,“ pokracuje Urbisova. Podle ni je v Turecku cenzura internetu velmi rozsirena: „Podle pruzkumu nevladnich organizaci Turecko blokuje okolo ctyr tisic stranek, nektere zdroje dokonce uvadeji az sest tisic. Oficialne je to kvuli obsahu, jsou mezi nimi stranky, ktere ohrozuji mravni vychovu deti, dalsi weby nabizeji napriklad prostituci nebo gamblerstvi. Mnohe stranky jsou ale take blokovany z politickych duvodu. Aktic?viste pozoruji, ze se to tyka stranek provozovanych narodnostnimi mensinami, napriklad Kurdy.“

Zde se můžete vyjádřit

Více v rubrice: Novinky