V české shibari komunitě a nejen v ní se už dost dlouho objevují kultivované fotky shibari od autorky, která si říká Bí Fotilka. Právě chystá vernisáž a výstavu v Dark Velvet Café na Žižkově, což je dobrá záminka pro rozhovor:

Proč Bí? Jako Bee neboli Včelka?

Ne, podle včelky ne. I když spousta lidí si to plete, když přezdívku zmíním. Tahle přezdívka vznikla už dávno. Jezdila jsem na akce s kamarády vojáky a jim se nelíbilo moje jméno a nechtěli mi tak říkat. Takže Bí je vlastně iniciála křestního jména.

Co bylo dřív, shibari nebo fotka?

Fotka. Fotit jsem začala už několik let předtím, než jsem přišla k provazům. A vlastně díky focení jsem se před necelými 10 lety k provazům vůbec dostala. Musím říct, že spojení provazů a těla mě očarovalo a drží mě to dodnes.

Platí pro tebe, co si nenavážu, nenafotím?

Ne tak docela. Ráda mám vše podle sebe svých představ a výmyslů, takže si to radši navážu sama. Ale pokud si vymyslím něco, co bude nad mé síly, ráda oslovím i někoho jiného. Zároveň bych do budoucna ráda víc fotila dvojice při vázání, emoce v provazech a tak. To sama s provazem a foťákem přeci jenom nezvládnu.

Uvidíme tě na výstavě taky jako modelku v provazech?

Naštěstí (nebo bohužel?) ne. Autoportréty nejsou moje parketa. I když zrovna jeden jsem využila k propagaci vernisáže a výstavy.

Na výstavě bude jen shibari, nebo i jiná témata?

Na výstavě nakonec nebudou jen provazy. Sem tam cvaknu i něco jiného a usoudila jsem, že si tyto fotky také zaslouží viset. Takže se těšte i na pár nesvázaných těl.

Koho bys tak chtěla ještě dostat do provazů, kam by ses chtěla vydat vázat a fotit?

Pár takových lidí mám, ale většinou mi trvá hrozně dlouho (pokud vůbec) se rozhoupat a nabídnout spolupráci. Tohle je u mě taková největší brzda. Ale překonávám sama sebe a sem tam někoho oslovím. Takže neprozradím, kdo je na mém wish listu. Jediné mé přání je, aby se víc mužů chtělo a nechalo fotit v provazech… Lákají mě hlavně stará místa, která dýchají určitou atmosférou, sama jsem zvědavá, kde se mi povede fotit. Samozřejmě pokud někdo schovává stodolu nebo půdu s trámy, tak sem s tím. To je klasika, co se neomrzí…

Žiješ na malém městě, fotíš tam nebo za fotkou utíkáš radši někam jinam?

Žiju pod horami a mám to tu moc ráda. Je tu spousta krásných míst na focení. Fotím tu málo, jen občas za mnou někdo přijede. Častěji fotím v Praze a okolí. Ale uvidím, jestli budu mít ty možnosti i v budoucnu.

K výstavě – do kdy bude? Bude prodejní?

Výstavu budeme instalovat 1.března a potrvá celý měsíc. V sobotu 2.března proběhne vernisáž, ale vítáni budete kdykoli v březnu během otevírací doby kavárny. A fotografie budou k prodeji. Měly by dělat někde radost a ne mi ležet ve skříni.

Jaký další plány? Kalendář, knížka … ?

Další plány teď nemám. Měla jsem a zdraví mi do toho hodilo vidle. Půjdu na operaci a až se dám dohromady, čeká mě návrat do práce. Takže kdo ví, kolik pak bude času na focení. Nechám se překvapit…

Díky za rozhovor a na viděnou v Dark Velvet Café …

Co vy na to?

Super
5
Úlet
0
Divné
0

Může se Vám líbit

Komentáře jsou uzavřeny

Více v rubrice: Články

Subspace Články

Jak na subspace

Subspace je duševní a fyzická reakce, ke které dochází v důsledku vysoké tvorbě endorfinů, adrenalinu, ...
Články

Projekt Rezident

V potemnělých útrobách opuštěného města se skrývá mladá dívka s duší rebelky a se zbraní ...