Kdo poslední rok sleduje českou shibari scénu na internetu, tomu jméno Hannyy Karea není neznámé. Fotí sice i řadu jiných témat, ale teď se s ní zastavíme právě u shibari.

Me & Eliška

Hanko, když se tak dívám na výběr fotek, je to jen náhoda ve výběru, nebo si záměrně libuješ v potlačený barevnosti?

Náhoda to není, mám radši méně barevné fotky, jelikož nutí diváka více se dívat. Nejraději mám u shibari černobílou fotografii, ale když fotím s tak krásnými zrzkami, tak je škoda to nepoužít 🙂

Ve své galerii na Zoneramě máš fotek spoustu, fotíš docela dost, ale asi se tím neživíš…

Ráda bych se k tomu jednou dostala, ale dnešní doba tomu moc nepřeje.

Jak dlouho fotíš a jak bys popsala to, co tě nejvíc na fotkách zajímá?

Fotím od malička, co si pamatuji, tak mě focení baví, ale opravdu aktivně fotím přibližně čtyři roky. Aby se mi fotografie opravdu líbila, musí vyvolat emoce. A o to se snažím i u svých fotografií.

Kristyn & Me

A jak ses dostala k shibari? Přes provaz nebo přes fotku?

Přes provazy, chtěla jsem si vyzkoušet jaké to je být svázaná. Nevím, kde jsem se s ním poprvé setkala, nejspíše jsem potkala nějaké fotky. Ale na festivalu Junktown jsem měla možnost se s ním poprvé setkat na živo a pak si ho i vyzkoušet. Potom jsem zjistila že je to neuvěřitelně fotogenické. První moje shibari fotky vznikly, když mi tehdy partner rozvazoval nohu. Díky tomu jsem se začala učit vázat.

A když teda pominu focení, která strana provazu je ti bližší?

Mám ráda obě strany provazu, i když momentálně více vážu. Bohužel teď nějak chybí ten správný partner proto, abych si mohla užívat pozici modelky.

Tak až ho najdeš, někdy bych se rád postavil za foťák… 🙂 Vážeš výhradně sama svoje modelky a modely, nebo spolupracuješ s dalšími riggery?

Nejsem tak dobrý rigger, abych zvládala zajímavé úvazy, které se nebudou brzy opakovat, mám za sebou spolupráci s některými riggery a rozhodně plánuji oslovit další. Zatím jsem měla možnost fotit při vázání Dianu Veru, Def, Marca Liriana, GNBY, Petra Asraela a pár dalších. Ráda bych si zafotila s Ednou, zatím jsem ji měla možnost fotit pouze při jednom veletrhu, a musím říct, že její vázání mě hodně baví. Ale rozhodně bych ráda fotila i Soptíka či Joan.

Kristyn & Me

Chystáš výstavu a kalendář, k výstavě a vernisáži rozjíždíš kampaň na Startovači, odkaz najde čtenář na konci rozhovoru, kam nás na vernisáž pozveš?

Mám ráda velké sny a tak bych chtěla vystavovat v některé z předních Pražských galerií, i když zatím jsem to neřešila. Vše teď záleží na kampani. Podle jejího výsledku se bude rozhodovat o tom, jestli vernisáž bude či ne, ale taky v jakém rozsahu. Až tohle budu vědět, můžu začít řešit prostory.

Uvidíme, jak budou galeristi odvážní, přeci jen se jedná o erotickou tvorbu…

Pro mne to není erotické téma. asi pro to se na mých fotkách moc nevyskytuje nahota. Mám radši svázané oblečené slečny, baví mě si hrát s estetikou, s šaty, tělem a provazy.

Výstavu plánuješ na příští rok, kterým už nás bude provázet tvůj kalendář. Jakej bude mít formát, náklad, distribuci?

Kalendář je formát A3, plně černobílý, kvalitně vytištěný a je možné ho zakoupit přes kampaň a nebo formou předprodeje na mých webových stránkách.

Tak přeju splnění shibari snů a tady je pár odkazů a obrázků:

 

 

 

 

 

 

 

Co vy na to?

Super
0
Úlet
0
Divné
0

Může se Vám líbit

Zde se můžete vyjádřit

Více v rubrice: Fotogalerie

Články

Projekt Rezident

V potemnělých útrobách opuštěného města se skrývá mladá dívka s duší rebelky a se zbraní ...