Luxuria party (14.10. 2017)

Bakelit Multi Art Center, Budapešť

Již třetí ročník akce s přízviskem největší fetish-bdsm událost v Maďarsku.

Začnu místem, kde se party odehrávala. Nedaleko centra v industriální čtvrti (čti okraj Budapešti, v částečně opuštěném továrním komplexu, ideálním na urbex akci, ne však ve tmě, těsném fetish dress a na podpatcích). Při konečně nalezeném vstupu důkladná prohlídka.

Samotný prostor, v prvním patře průmyslové budovy (čož tvořilo vhodné kulisy), byl rozdělen do více zón. Bary, šatna a opravdu velká převlékárna (oceníte, pokud jste se někdy pokoušeli nacpat do latexu v místnosti 2×2 metry s 20 dalšími lidmi), terasa, kde se dalo kouřit (stolky, židle a popelníky byly sympatickým doplňkem), hlavní stage s pódiem a galerií (umožní Vám vidět celý program odehrávající se na ne moc vysokém pódiu) a na levé straně s menšími kójemi (darkrooms) vybavenými na spank a bondage. Jelikož kóje byly od stage odděleny pouze černou netkankou, v nich odehrávající se spank občas rušil vystoupení. Naproti hlavnímu baru ještě jedna místnost s foto studiem, vacuumbed a prodejními stánky (doslova dva, jeden s koženým sortimentem typu pouta, obojky a plácačky, druhý s také koženým poněkud neidentifikovatelným vybavením pravděpodobně na spank a costplay).

Interiér klubu byl prostorný, místa na tanečním parketu i k sezení (při návštěvnosti cca 300 lidí) bylo dost, bary, šatny i záchody bez větších front, staff (až na vyhazovače s inteligencí ponravy) velmi milý.

Bylo znát doporučený dresscode. Rozmanité latexové komplety, harness postrojky a kůže, ale i obleky (tématické např. námořníci atd.) a šaty (hlavně gothic). Na rozdíl od Berlína nebyly k vidění animals, manga a nahota (ač povolená) nebyla vůbec.

K programu: organizovaná část se odehrávala na hlavní stage ve třech blocích (první začínal v 22 hodin a po dvou hodinách další). Program běžel na čas, ale poslední show ve 3 ráno se mi zdála poněkud pozdě. Atmosféru v klubu podtrhovala i hudba. Mezi vystoupeními skvěle hrál (mimochodem i báječně vypadal) resident DJ (DJ END).

Moderátor/ka (příslušnost k danému pohlaví se mi nepodařilo zjistit) uváděla jednotlivá vystoupení nejen v maďarštině, ale i v angličtině (což nemálo zahraničních návštěvníků uvítalo).

První blok začínal okázalou přehlídkou vídeňské HW Design company. Nejen pro vyznavače latexu okouzlující podívaná. Tým Haralda Wilfera produkuje opravdu high-end latex módu (krásné modelky dojem jen umocňovaly). Jejich nejznámější specializací jsou korzety, ale za zmínku rozhodně stojí i uniformy a např. rubber doll. Poté následovala Krisztina Nemesvári s chair and poledance (pěkná dynamická show) a jako třetí vystoupila dvojice fetish-art performerů se svou taneční kreací na téma zajetí, svoboda a láska (tanečníci v celo tělových kombinézách, kteří si je v průběhu tance svlékají – hravé a provokativní).

Druhý blok zahajovala speciální Luxuria animal show – zvířata a lidé (trans modelka se svým psím mazlíčkem a žokejka na bílém koni). Část se psem byla na můj vkus příliš zdlouhavá a málo nápaditá, bohatě to však vynahradila část druhá – jezdkyně a kůň – skvěle k sobě ladili, mělo to spád a velmi erotický náboj (nejsem fanouškem pony play). Shibary (Rakousko) a Latex Doll show (dvě krásné modelky, jedna dominantní, druhá submisivní a celé v latexu – vizuálně příjemné) na závěr.

Třetí blok opět opanoval HW Design tentokrát v podání holandské modelky DutchDame a její show. Společně se svou přítelkyní ukázala, že fetish fantasie se mohou splnit. Vystoupení Divine Putain (Francie) a provokující BDSM divadelní výstup program zakončily.

Pokud pojedete do Budapešti a bude se tam konat Luxuria party, vezměte si fetish dresscode a jděte se pobavit, nudit se rozhodně nebudete (ale jet na Luxuria jen kvůli programu nedoporučuji – nebylo to zklamání, jen se dá na jiných akcích vidět o dost kvalitnější a vizuálně nápaditější program).

Anna Franková

Webové stránky Luxuria party: http://www.luxuriaparty.hu/

Co vy na to?

Super
0
Úlet
0
Divné
0

Může se Vám líbit

Zde se můžete vyjádřit

Více v rubrice: Reportáže