Reportáž z letošního BoundConu pro čtenáře Darkpressu sepsal Hráček Hravý

Pro nás Středoevropany milující rozličné druhy znehybnění a omezování osobní svobody je mnichovský Boundcon asi nejlepší blízkou akcí na kulturní vyžití. Letos se konal již 16. ročník, každoročně se koná poslední víkend v květnu na severu bavorské metropole Mnichova, což je výhodné dopravně – cesta autem z Prahy se dá stihnout pod 4 hodiny.

Letos jsem navštívil Boundcon podruhé, prvně to bylo roku 2017. Díky tomu jsem věděl do čeho jdu a neřešil problém s nákupem lístků v předprodeji, neboť stránky akce každoročně děsí nováčky zmínkou v tom smyslu, že lístky na místě bude možno koupit, jestli zbudou. Netřeba se obávati, zbudou vždycky, stačí dojet na místo a za 25 Euro vyzískat jednodenní právo vstupu na tuto úžasnou akci, lístky nejspíš nikdy nedojdou.

Akce je to zejména prodejní, ale má bohatý doprovodný program. Kromě prodejců a vystupujících jsou zde zdrojem zábavy také ostatní návštěvníci – málokdo odolá příležitosti procházet se mezi stánky v obojku, poutech, svěrací kazajce či v nějakém pěkném fetiš oblečku, takže je na co koukat a tak vůbec nevadí, že v sobotu odpoledne je tradičně prostor veletrhu značně zalidněn.

Akce se každoročně účastní poměrně stálá skupina vystavovatelů a prodejců – z těch, co upoutali mou pozornost bych uvedl berlínský obchod McHurt, kreativní německou manželskou dvojici Captured Taboos, poměrně neznámou, leč kreativní italskou firmu Taixo a německého výrobce svěracích kazajek No Escape. Občas se pořadatelům podaří nalákat nějakou významnou fetiš celebritu ze zámoří, jednou tu předváděl své umění i Gord, což jsem bohužel prošvihl navěky.

Mezi stánky je několik podií, kde probíhají různá, vesměs shibari vystoupení. Na jednom podiu pak probíhají escape challenge, kdy jsou krásné dívky spoutány provazy a mají za úkol se z toho dostat. Jedna challenge byla obzvlášť kreativní – dívka na zemi neměla šanci se z nepohodlného svázání dostat a nad ní visela hlavou dolů druhá, která měla za úkol po uvolnění svých paží z provazů tu na zemi rozvázat a pak se od ní nechat osvobodit ze závěsu. Bez pomoci to ale nezvládla.

Program občas ale probíhal i na jednotlivých stáncích, zajímavá je v tomto směru již zmíněná italská firma Taixo, kde měli rozpis akcí, v sobotu to bylo napřed lechtání – jedna z dívek byla připoutána k nastavitelnému vehementu a následně byla asi hodinu lechtána. Další body byly o mumiích – muž z týmu byl zabalen do izolepové mumie, kdy neměl ruce, neviděl, ale mohl chodit. Po provedení po areálu byl položen na lehátko, do další mumie byla zamotána dívka ze spřátelené firmy a s oběma byla provedena ukázka „Jak mají mumie sex“.

Pro pozorování zajímavého však nebylo třeba sledovat jen připravený program. Zejména stánek firmy McHurt, nabízející pouta, kukly, svěrací kazajky a další úchylné zboží byl v obležení koupěchtivých zájemců a pohled na dámy zkoušející si koženou masku pejska či testující pevnost armbinderu byl úžasný.

Odpoledne na této skvělé akci uteče jak nic. Přesto to mnohým nestačí a účastní se o sobotním večeru ve vedlejším objektu Kesselhaus party Sub Rosa Dictum….

Text a foto: Hráček Hravý

Co vy na to?

Super
0
Úlet
0
Divné
0

Může se Vám líbit

Zde se můžete vyjádřit

Více v rubrice: Reportáže