D/S vztah

Submisiv nemá návod k použití a perfektní dominant neexistuje. Můžete přečíst spoustu knih o BDSM, poslechnout si názory ostatních a přesto budete mít nepříjemný pocit, že děláte něco špatně.

Možná víte hodně o praktikách, máte hodně zkušeností a vyznáte se v péči o submisiva, ale pořád to není dost? I když si myslíte, že děláte to nejlepší, někdy to zkrátka nestačí. Je zde seznam toho, jak nejjistěji pokazíte svou subinku/submisiva.

Šest chyb domin/dominantů, které jistě zničí váš vztah.

Ustupujete

Bez ohledu na to, co vaše sub. chce, vždy všechno dostane. Ať už je to nová hračka, nebo vypustíte nějakou hru, která se jí moc nelíbí, nebo jí vždycky vyhovíte v něčem jiném, …. to vše je živnou půdou pro rozmazlování, kterému si brzy vaše subinka přivykne. Naučí se, že může vámi manipulovat pomocí svých emocí.

Zejména v D/s vztahu to není neobvyklé, zvláště pokud se dominant do subinky zamiluje, stává se to velmi často. Ale kdo by zas chtěl sub. ke které nic necítí??? Je nutné dávat pozor na to, aby váš vztah nesklouzl k vanilkovému vztahu, a aby D/S vztah nebyl pouze povrchní a vlažný. Není na tom nic špatného – vyhovět požadavkům své subky, avšak ne pořád.

Co dělat:  Nechte ji, ať si to zaslouží, odměňte ji za dobré služby a čas od času jí dopřejte nějakou drobnost, aby se cítila šťastná. Ale nezapomínejte, že subinka potřebuje pravidelně připomenout kdo a co je, jaké je její postavení a úkol ve vztahu. Pokud chce novou hračku, dejte jí nějakou těžkou roli, roli kterou nemá ráda, a pokud ji splní, dostane co chce. …. musí si ji zasloužit.

Zabraňte růstu jejího pocitu nároku, a místo toho v ní pěstujte pocit že je vlastněna. Toto jí pomůže růst.

Nedodržování disciplíny

Pokud submisiv porušuje pravidla, selhává v jednoduchých úkolech, nesnaží se, nebo se chová neuctivě, nesmíte to přehlédnout a nezakročit.

Nedostatek disciplíny v D/S vztahu znovu pochází z toho, že dominant vidí svou subinku víc jako svou manželku, milenku než jako svou subinku.

Je úplně přirozené, že je těžké a také nenávidění hodné, když musíte potrestat někoho koho milujete, ale od dominanta se to vyžaduje.

Nesnažte se přesvědčit sami sebe, že disciplína je negativní věc a že vaše subinka ji nepotřebuje. Ve vaší subince to jen prohlubuje víru, že za nedodržování disciplíny nebude nikdy potrestána. Tato situace může vést k vážným problémem ve vztahu. Tak jako dětem se určuje hranice chování, potřebuje to i subinka.

Potřeba mít pevně stanovené hranice je něco, co většina submisivních žen potřebuje i ktomu, aby se cítila v bezpečí a chráněna.

Trest

Mnohokrát se bude subinka pokoušet chovat trestuhodně, ne proto aby byla potrestána, ale proto, aby se ujistila, že hranice jsou pevně stanoveny. Pokud nebude potrestána za porušení, bude se cítit nejistá a nechráněná.

Co dělat: Stanovte si jasná pravidla a důsledky za jejich porušení. Ujistěte se, že tomu vaše subinka rozumí a že ví co od ní očekáváte. Pokud se bude chovat jinak, musíte vy jako dominant zakročit vhodným způsobem. Některým submisivům stačí pořádný výprask, některým domluva a někteří potřebují něco jiného, aby si zapamatovali, kde je hranice. Vždy po každém trestu za nedodržení disciplíny si se submisivem promluvte a ujistěte se, že pochopil důvod trestu.

Omlouvání jejích/jeho chyb

Když subinka udělá chybu nebo poruší pravidlo, možná ne úmyslně, ale z nedbalosti, dominant se za to cítí částečně zodpovědný. Je to úplně normální pocit, když se někdo na vedoucí pozici cítí být zodpovědný za selhání svého podřízeného:

Možná jsem to neřekl dost jasně, nebo jsem to
pravidlo vůbec neřekl, nebo jsem jí to nevysvětlil,…

Dominant chce věřit, že vše co jeho subinka dělá, dělá nejlépe jak umí, a na 100%. To často vede dominanty k tomu, že vezmou vinu na sebe.

I když dominanti věří svým subinkám a následně tolerují jejich přestupky, nebo si jichani nevšímají… není to správně. Vaše subinka musí mít pocit, že nic není nad pravidla a to i když udělá neúmyslné chyby z nedbalosti. Zeptejte se jí proč udělala chybu a při trestání berte ohled na objektivní příčiny porušení pravidel (ne vždy všechno jde) a tomu přizpůsobte trest. Někdy se
pochybení lze ospravedlnit, záleží to ale na okolnostech.

Co dělat:  Pokud subinka udělá chybu kvůli neopatrnosti, nedbalosti nebo úmyslně nesplní, co se od ní očekává nebere vlastně pravidla vážně, vy musíte vždy zakročit přiměřeným způsobem. Vysvětlete jí co udělala špatně a ujistěte se, že chápe proč bude potrestána. Nikdy nesmí mít pocit, že byla potrestána neprávem, nebo nepřiměřeně – mohlo by to vést ke ztrátě důvěry a rychlému konci vztahu. Pokud však dělá tutéž chybu stále dokola, neustupujte. Může ji to dovést až k slzám, ale jak již bylo zmíněno, pokud si to situace žádá, neváhejte s trestáním.

Netlačte na ni/něho s hranicemi

Nejkritičtější část D/S vztahu je v prostředí, které dominant submisivovi vytvoří. Každý dom by měl vytvořit své subince prostředí, ve kterém může její submisivita růst. Tento růst je nejlépe ovlivnitelný hranicemi. Pomáhá subince růst a posouvat dopředu vlastní limity. Zvlášť mnoho začínajících subinek přijde do vztahu se seznamem věcí, které nechce zkusit, nebo je zásadně odmítá. Často je to z nedostatku znalostí, zkušeností, nedostatku důvěry nebo neporozumění.

Vzhledem k tomu je D/S vztah vždy o dohodě a dohodnuté hranice musí být respektovány. Subinka by nikdy neměla být tlačena za hranice, a ani k činnosti, o které říká, že ji nikdy a za žádných okolností neudělá. Dominant by ji měl povzbuzovat k posouvání hranic, jinak nebude růst. Může se stát, že bude spokojená a „status quo“ jí bude vyhovovat. Může se stát, že odmítne jakýkoli posun hranic, což může vést ke stereotypu ve vztahu a jeho konci.

Co dělat: Je důležité, aby subinka řekla, co ji zajímá, co chce a co nechce. Nebuďte spokojeni s jejím seznamem toho, co odmítá. Diskutujte s ní o tom a povzbuzujte ji. Pokud se o něčem zdráhá diskutovat, možná je to pro ni opravdu děsivé a tento styl není pro ni. Chcete-li hranice posunout, je dobré si o tom nejprve popovídat. Ona potřebuje mít touhu růst a ochotu udělat něco nového. A nejdůležitější – dominant musí mít vůli podporovat ji ve zkoušení nových věcí, aby mohla růst.

Špatný příklad

V některé dny se subinka nemusí cítit jako subinka, stejně tak, jako když dominant v některé dny nemá chuť dominovat. To je prostě lidská přirozenost, ale dominant jako vůdce ve vztahu nemůže ignorovat svou odpovědnost vůči submisivovi jen proto, že se špatně vyspal, měl hektický týden v práci, nebo proto, že měl mnoho jiných povinností a cítí se být unavený.

Tak jako dominant má své potřeby a očekávání od své subinky, tak i ona má své potřeby, které by měl splňovat. Dominant by měl jít vždy příkladem. Pokud dominant nechce plnit své sliby, pokud místo toho hledá výmluvy, … jeho činy mluví jasněji než jeho slova.

Pokud si dominant myslí, že subinka „nedává pozor“, je na velkém omylu. Pokud dominant nebere vážně své povinnosti, tak pak ať se nediví, že subinka napodobuje jeho chování a chová se stejně.

Co dělat: Dominanti, věnujte čas své subince, věnujte jí pozornost a plňte své sliby. Když nemáte náladu na D/S hry, řekněte to. Každému se stane, že
má den pod psa a vaše subinka to jistě pochopí. Nenechte ostatní dominanty, aby řešily problémy vašeho vztahu. Když se vaše subinka nebude moci na vás obrátit s problémem, obrátí se na někoho jiného.

Ignorování problému

Pokud dom pracuje dlouho, chodí domů pozdě, je podrážděný a se subinkou tráví málo času, ignoruje její potřeby i když ona neudělala nic špatného, není to dobrý stav vztahu.

Subinka potřebuje ujištění, že je potřebná a užitečná. Potřebuje zpětnou odezvu jejímž prostřednictvím ví, že její submisivity si dominant váží a těší se z ní.

Její dar submisivity jí dává právo domnívat se, že je hodná dominantovy pozornosti a úcty. Pokud tuto odezvu nemá, cítí se nespokojená a nešťastná.

Co dělat: Má-li dom nabitý pracovní program, nebo jiné záležitosti, které vyžadují jeho pozornost, měl by si vyhradit jistý čas i na svou subinku a společný vztah. Mohl by si s ní prohlédnout film, nebo jí dovolit klečet u jeho nohou, měl by ji nechat, aby ho sexuálně uspokojila. Subinka potřebuje dominantovu angažovanost. Potřebuje, abyste ji učili. Musí vědět, co má udělat a jak se má chovat. Ona potřebuje abyste jí připomínali, kdo a co opravdu je – váš cenný majetek.

Nabude-li dojmu, že pro vás nic neznamená začne si to myslet i ona o vás. A když si dva lidé myslí, že se navzájem nepotřebují je konec vztahu.

Co vy na to?

Super
8
Úlet
0
Divné
0

Může se Vám líbit

Komentáře jsou uzavřeny

Více v rubrice: Články

Subspace Články

Jak na subspace

Subspace je duševní a fyzická reakce, ke které dochází v důsledku vysoké tvorbě endorfinů, adrenalinu, ...
Články

Projekt Rezident

V potemnělých útrobách opuštěného města se skrývá mladá dívka s duší rebelky a se zbraní ...