Praha potřetí v provazech: Prague Shibari Festival III

Koncem září otevřela česká shibari komunita již po třetí dveře dokořán provazomilcům z celého světa. Uprostřed Prahy tak vzniklo na tři dny veřejné fórum pro výměnu názorů, myšlenek, zážitků a zkušeností. Zkrátka vše o vázání a ještě kousek navrch.

Na své si přišel každý, kdo přišel. Alespoň já tedy určitě. Hlavní myšlenkou, pro mne bylo střetnutí velice odlišných přístupů k vázání. Ukázalo se, že komunikace s partnerem pomocí provazů může být vnímána opravdu různě. Od základního kamene, tedy pravého japonského shibari, přes anglické drama, praktické využití anatomie, základní stavební prvky úvazu, vázání na židli, složité závěsy a shibari v pojetí nejrůznějších učitelů z celého světa, až po svérázné španělské vázání nevázání. Festival tak mohl hostit jak úplné začátečníky tak velmi pokročilé. Myslím, že právě takovéto setkávání kultur a stylů je tím, co udržuje shibari svět naživu, posouvá ho a stará se o to, aby se z vázání nestal zaprášený zkostnatělý koníček. Zároveň je dobré vidět, že všechny styly spojuje důraz na komunikaci, prožitek jak vázajícího tak vázaného, smysl pro zábavu a potěšení a hlavně starost o bezpečnost partnera v provazech.

Jako velice pozitivní zkušenost vnímám ne jen samotné workshopy, ale i večerní vystoupení jednotlivých mistrů provazu, při kterých mohli svůj styl náležitě obhájit. A nejen že se jim to podařilo na výbornou a nikdo o nich nezapochyboval, veskrze i prohloubili obdiv a úctu všech diváků.

Ve zbylých chvílích bylo možné v prostorách festivalu nabyté dojmy převést v praxi, a využít volnou chvíli k vázání s partnerem svým, cizím či samostatným, stačilo se jen zeptat. Prostoru bylo dost a dost, k dispozici byla místnost pro tiché vázání i místnost s hudbou. Do pozdních nočních hodin zůstávaly obě plné.

Závěrem je určitě nutné pochválit úsilí všech lidí, kteří se podíleli na hladkém chodu celého festivalu, jejichž středobodem je Soptík, bez kterého by festival vůbec nevznikl a česká shibari scéna upadla v zapomnění. Doufám, že mu nadšení vydrží a naše malá zemička zůstane důležitým bodem, na kterém se budou i nadále křížit provazy z celého světa.

Autoři: Jan a Janova Jabloň

   Foto: Soptík

http://www.pragueshibari.com/

 • Voayer – poslední výstava skutečných nahých žen

  Čtyřdenní výstava v Galerii tančící dům má podtitul BDSM a fetish expozice. Spolu s ní je vystavena série Orgasmických portrétů […]

 • Se škrcením fakt opatrně!

  Před časem se v jedné BDSM  skupině na facebooku rozjela debata o škrcení. Nejeden z nás tam souhlasil, že /při)škrcení […]

 • BDSM i pro nezletilé?

  Občas se mezi diskutujícími a inzerujícími nejen na facebooku objeví někdo, kdo přizná, že mu ještě není 18 let. Podle […]

 • Luxuria párty Budapest

  Luxuria party (14.10. 2017) Bakelit Multi Art Center, Budapešť Již třetí ročník akce s přízviskem největší fetish-bdsm událost v Maďarsku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.